• تاریخ: 2021-01-09
  • شناسه خبر: 30614
  • 90 بازدید

آژیر قرمز کرونا در بندرگز و کردکوی/ ۱۸ هزار و ۹۴ کرونایی در گلستان بهبود یافتند

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از روند بستری بیماران کرونایی در شهرستان‌های بندرگز و کردکوی ابراز نگرانی کرد.    عبدالرضا فاضل ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستات اظهار کرد: وضعیت بستری د ...

ارکین نیوز-رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از روند بستری بیماران کرونایی در شهرستان‌های بندرگز و کردکوی ابراز نگرانی کرد.

 

 عبدالرضا فاضل ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستات اظهار کرد: وضعیت بستری در شهرستان‌های بندرگز و کردکوی به طرز نگران‌کننده‌ای رو به افزایش است و احتمال قرمز شدن این شهرستان‌ها در چند روز آینده وجود دارد.

وی در خصوص آخرین وضعیت کرونا در استان گلستان تصریح کرد: شیوع کرونا در شهرستان‌های گرگان، کردکوی، بندرگز، بندرترکمن، مینودشت و علی‌آبادکتول در وضعیت هشدار است و مابقی شهرستان‌های استان در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با بیان اینکه اکنون ۴۲۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد ۹۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و ۳۹ بیمار به دستگاه تنفسی متصل هستند.

فاضل از فوت چهار بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: تاکنون مجموع بهبودیافتگان در استان گلستان ۱۸ هزار و ۹۴ نفر هستند.

وی با اشاره به اینکه طبق مصوبه ستاد ملی کرونا رنگ آبی «کم خطر» به وضعیت رنگ‌های ابتلا به کرونا افزوده شده است، ابراز کرد: آمار مبتلایان در شهرستان‌های آبی کمتر از شهرستان‌های زرد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به اینکه هیچ کدام از شهرستان‌های استان گلستان آبی رنگ نیست، افزود: فعلا قوانین شهرستان‌های آبی مشابه زرد است اما در چند روز آینده قوانین شهرهای زرد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

فاضل گفت: به جز استان‌های مازندران، گیلان و گلستان، سایر مناطق کشور در وضعیت آبی یا زرد هستند.

انتهای پیام/۸۳۰۰۱