• تاریخ: 2014-12-15
  • شناسه خبر: 188
  • 1,475 بازدید

آق قلا شهری که نفس کشیدن سخت شده است!!!

ارکین نیوز-ناصر توسلی: چند سالی ست که بوی مضر و نامطبوع در فضای شهرستان آق قلا و حومه آن پیچیده وهوا را آلوده می کند. این بوی شیمیایی، نامطبوع و بسیار بد، حاصل از فعالیت واحدهای تولید کودآلی و شاید هم مرغداری های آق قلاس ...

archive_28-9-1390_IMAGE634599747566817500

ارکین نیوز-ناصر توسلی: چند سالی ست که بوی مضر و نامطبوع در فضای شهرستان آق قلا و حومه آن پیچیده وهوا را آلوده می کند. این بوی شیمیایی، نامطبوع و بسیار بد، حاصل از فعالیت واحدهای تولید کودآلی و شاید هم مرغداری های آق قلاست، که علاوه بر مضرات و آلودگی های زیست محیطی ای که دارد چنان آزار دهنده است که نفس کشیدن را برای شهروندان آق قلا با مشکل روبرو کرده است و آدمی را مجبور می کند تا جلوی مجرای تنفسی خود را گرفته و بوی کمتری را استشمام کند( به قول معروف نفس کشیدن را برای ما حرام کرده است، حرام!!!.)
همین دیروز بود که کودکان و بچه های شهرمان در راه مدرسه و در این هوای سرد دست را جلوی دهان و بینی خودشان گرفته و همین کار را می کردند که مبادا ثروتمندی فقیر شود، کارخانه ای ضرر کند و یا مسئولی زیر سوال برود. اگر باور نمی کنید کافی ست زمانی که این بوی بد در فضا می پیچد از کنار یکی از مدارس عبور کنید و ببینید که کودکان و بچه های شهر ما چه دل بزرگی دارند که از این ثروتمندان غریب و مسئولین شهرمان حمایت و دلسوزی می کنند.
در سالهای گذشته به علت شکایات مردم، قرار شد این واحد و یا واحد های تولید کننده این بو های نامطبوع و مضر را پلمپ کنند، ولی نمی دانیم چه […] شد و به واسطه ی چه کسی یا چه چیزی مسئولین راضی به ادامه فعالیت های این واحد ها شدند و از آنها قول گرفتند تا واحدهای تولیدی شان را با دستگاه های پیشرفته و ضد بو تجهیز کنند؛ آن هم با مهلتی برای چند ماه. می دانید که سلامتی مردم در این میان اهمیتی نداشته و مردم مجبور بودند تا این آقازاده ها واحدهایشان را تجهیز کنند، باید از این بوی بد و مضر استشمام کنند.
مسئولین شهرما خیلی خوب به وظایفشان در برابر مردم عمل می کنند؛ می دانید چطور؟ تنها کافی ست یکی از همین مردم خانه ای را بدون پروانه بسازد، یا مغازه ای را بدون داشتن پروانه کسب به راه اندازد و یا دور زمین کشاورزی خود را دیوار بکشد، ببینید چطور این مسئولین عزیزمان از جمله مسئولین شهرداری و فرمانداری، دارایی واماکن و اتحادیه در عرض ۱۰ ثاتیه با خبر شده و خانه مرد « بدون پروانه » را تهدید به تخریب، مغازه ی کاسب « بدون پروانه » را تهدید به پلمپ و زمین مرد کشاورز را تهدید به جریمه می کنند. و گاهی این موارد از مرز تهدید گذشته و اینها با تمام غرور کذبشان خانه های مردم را تخریب، زمین ها را جریمه و مغازه ها را پلمپ می کنند؛ خب حق دارند وظیفه شان است مامورند و معذور، مردم که نباید بر خلاف قوانین و دستورات دولتی عمل کنند. ( حالا بماند که پول این جریمه ها چه می شود و بعد از چندسال به وضعیت کوچه و خیابان های مردم رسیدگی می شود.)
خب چه می شود اگر مسئولینی که همیشه در برابر مردم به وظایفشان عمل می کنند یک بار هم به درستی « برای » مردم به وظایفشان عمل کنند؟!!!. آقای الیاس هیوه چی فرماندار محترم، آقای عبدالرشید قرینجیک شهردار محترم، آقایان شورای شهر و مسئولین محترم اداره های اماکن و اتحادیه و بهداشت و امام جمعه های عزیز!!! چرا شما به چنین واحد هایی را که سلامت مردم را به خطر می اندازند اجازه فعالیت می دهید؟ چرا نمی گذارید شهروندان به راحتی نفس بکشند و نفس کشیدن را برای همه مشکل کرده اید؟ شما در برابر تک تک مردم این جامعه مسئول هستید و باید به خواسته های مردم احترام بگذارید و به آنها رسیدگی کنید. این بوی مضر و نامطبوع و بسیار بد در سالهای اخیر به ویژه در هوای سرد شدیدتر شده و سلامت همه را تهدید کرده و آنها را آزار می دهد ( البته جدا از آنهایی که فقط در این شهر کارمند هستند و یا بچه هایشان را با سرویس به مدرسه می فرستند). با پیچیدن این بوی بد در فضا به راحتی مشخص می شود که این واحد ها به قول خود عمل نکرده و واحدهای خود را به دستگاه های ضد بو تجهیز نکرده اند، و الا مردم که نمی دانستند چنین بویی در فضا می پیچد وآنها را آزار می دهد. در ضمن اگر هم این واحدها با این دستگاه ها تجهیز شده اند فایده ای برای سلامت مردم نداشته و باید درب این واحد ها پلمپ شود.
مسئولین محترم شهرستان آق قلا!!!
می دانیم که به وظایفتان به درستی عمل می کنید و عمل خواهید کرد. پس ما مردم شهرستان آق قلا از شما خواستاریم به وضعیت این واحدها رسیدگی کنید و مردم را از شر بوی بد، نامطبوع و مضر حاصل از فعالیت این واحدهای تولید کننده کود آلی و مرغ … خلاص کنید.
با تشکر فراوان.

ترکمن سسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست