• تاریخ: 2018-05-21
  • شناسه خبر: 26222
  • 283 بازدید

آفت ملخ مراتع آق قلا مهار شد

ارکین نیوز-رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آق قلا اعلام کرد: آفت ملخ مهاجر مراکشی در مزارع و مراتع این شهرستان با مشارکت بهره برداران حوزه منابع طبیعی مهار شد. به گزارش ایرنا رضا اورمز روز دوشنبه در گزارشی از اقدامات ...

ارکین نیوز-رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آق قلا اعلام کرد: آفت ملخ مهاجر مراکشی در مزارع و مراتع این شهرستان با مشارکت بهره برداران حوزه منابع طبیعی مهار شد.

به گزارش ایرنا رضا اورمز روز دوشنبه در گزارشی از اقدامات برای مهار این آفت اظهار کرد: عملیات مبارزه با ملخ از ۱۵ فروردین ماه سال جاری با همکاری کارشناسان منابع طبیعی وبهره برداران مراتع آغاز و هم اینک به پایان رسیده است.
وی گفت: درعملیات مبارزه با این آفت، برخی از مناطق با توجه به تعدد طغیان ملخ ها ۲ الی ۳ بار سمپاشی شد که به طور میانگین روزانه ۴ دستگاه سمپاش و ۲ دستگاه تانکر آب مورد استفاده بود.
به گفته وی؛ برای مبارزه با ملخ مهاجر مراکشی، یکهزار و ۲۵۶ لیتر سم دلتامترین (دسیس) در سطح دو هزار و۵۱۲ هکتار از مراتع شمال این شهرستان مصرف شد.
اورمز با بیان اینکه طغیان ملخ باعث خسارت به مزارع و مراتع می شود، افزود: هرسال با مشاهده نخستین کلونی این آفت برای مبارزه اقدام می شود.
وی افزود: عمده مناطق فعالیت آفت ملخ مهاجرمراکشی در استان گلستان در مراتع واقع درمناطق قره قربزرگ و کوچک آق قلا است.
در استان گلستان ۸۶۲ هزار هکتار مرتع وجود دارد که ۹۰ هزار هکتار آن در حوزه شهرستان آق قلا واقع است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست