• تاریخ: ۱۳۹۸-۰۸-۱۱
  • شناسه خبر: 29214
  • 121 بازدید

آغاز کشت کلزا در مزارع کشاورزی آق‌قلا

ارکین نیوز-مدیر جهادکشاورزی شهرستان آق‌قلا از آغاز کشت محصولات زراعی کلزا در این شهرستان خبر داد. علی‌اکبر عرب‌احمدی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه بارش‌های باران بسیار خوبی در سطح استان گلستان ا ...

13980522000325_Test_PhotoN

ارکین نیوز-مدیر جهادکشاورزی شهرستان آق‌قلا از آغاز کشت محصولات زراعی کلزا در این شهرستان خبر داد.

علی‌اکبر عرب‌احمدی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه بارش‌های باران بسیار خوبی در سطح استان گلستان اتفاق افتاد و کشاورزان اقدام به کشت محصولات پاییزه در سطح مزارع خود کردند و کشت کلزا در دستور کار ما قرار دارد.

وی تصریح کرد: کشاورزان با مراجعه به سامان جهادکشاورزی شهرستان خود نسبت به تهیه بذر کلزا گواهی‌شده اقدام کنند و از کاشت بذور خودمصرفی که از سال گذشته نگه داشتند در سطح مزارعشان جدا خودداری کنند زیرا قوه نامیه این بذور بسیار پایین است و عملکرد محصول را کاهش می‌دهد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان آق‌قلا ابراز کرد: کشاورزان بذور کلزا را با استفاده از سموم و قارچ‌کش‌هایی که با مشاوره کارشناسان از کلینیک‌های گیاهپزشکی تهیه کردند ضدعفونی کنند.

عرب‌احمدی در خصوص اهمیت بیمه محصولات زراعی اظهار کرد: سه نوع بیمه محصولات زراعی و کشاورزی داریم اعم از پایه، ترجیحی و تکمیلی است و کشاورزان می‌توانند با شرایط منطقه نسبت به انجام بیمه محصولات زراعی‌شان اقدام کنند و در صورتی که در فصل زراعی محصولاتشان بر اثر سرما و غیره دچار خسارت شد بیمه آن را پرداخت کند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست

کد امنیتی *