• تاریخ: 2015-04-16
  • شناسه خبر: 3232
  • 1,158 بازدید

آسفالت ۶ کیلومتر از محور قدیم انبارالوم – گنبدکاووس آغاز شد

ارکین نیوز – فرماندار شهرستان آق قلا از آغاز عملیات اجرایی بخشی از محور قدیم آق قلا – گنبدکاووس درمحدوده روستای گوگ تپه تا سد وشمگیر به طول ۶ کیلومتر خبر داد. الیاس هیوه چی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ...

IMG_0735
ارکین نیوز – فرماندار شهرستان آق قلا از آغاز عملیات اجرایی بخشی از محور قدیم آق قلا – گنبدکاووس درمحدوده روستای گوگ تپه تا سد وشمگیر به طول ۶ کیلومتر خبر داد.
الیاس هیوه چی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: آسفالت این محور قدیمی و پر تردد از مطالبات مردم بخش وشمگیر این شهرستان بود که با آغاز به کار دولت تدبیر و امید، بطور جدی مورد توجه مسوولان قرار گرفت.

وی افزود: باپیگیری های صورت گرفته درسطح ملی و موافقت وزارت راه و شهرسازی، اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی برای اجرایی شدن این پروژه مهم از محل اعتبارات اداره کل راه و شهرسازی گلستان پیش بینی شد.

هیوه چی اضافه کرد: عملیات آسفالت این محور قدیمی که از روز گذشته آغاز شده است موجب خوشحالی و سرور حدود ۳۰ هزار نفر از مردم بخش وشمگیر این شهرستان شده است.

بخشدار وشمگیر نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اجرایی شدن این پروژه را از خواست های بیش از یک دهه ای مردم بخش وشمگیر از دولت اعلام کرد و گفت: آخرین باری که این محور بین شهری آسفالت شد، درسال ۱۳۷۵بوده است که پس از چند سال و به دلیل حجم بالای تردد خودروهای سبک و سنگین دچار آسیب و به تدریج از بین رفته بود.

جواد محمدی راد افزود: این محور از محورهای ارتباطی قدیم شهرهای آق قلا و گنبدکاووس در قبل از انقلاب بوده و بخش زیادی از ترددهای بین این ۲ شهرستان بالاخص روستاییان، از این محور صورت می گرفته است.

وی اضافه کرد: هم اکنون اهالی ۲۳ روستای بخش وشمگیر و برخی روستاهای گنبدکاووس از این محور که فاصله ۲ شهرستان را نیز کوتاهتر کرده است، تردد می کنند.

گوگ تپه، یلمه سالیان، قاسم آباد، شیخ آباد، عباس آباد، اتحاد ۱ و ۲، محمد آباد بالا و پایین، وحدت اسلامی، امین آباد، اسلام آباد بالا و پایین، انقلاب، ابوذر ۱و ۲ و ۳ و برخی روستاهای حاشیه سد وشمگیر از جمله روستاهای بهره مند از این راه هستند.

محمدی راد تصریح کرد: بخش وشمگیر آق قلا با یک نقطه شهری به نام انبارالوم و ۲۳ روستا و با مجموع تقریبی ۳۰ هزار نفر جمعیت درفاصله ۲۰ کیلومتری ازمرکز این شهرستان واقع است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست