• تاریخ: 2015-02-17
  • شناسه خبر: 1727
  • 617 بازدید

آزادی ۱۰ نفر ایرانی از زندان ترکمنستان

ارکین نیوز – رشید مردف، وزیر خارجه ترکمنستان در دیدار با حسن قشقاوی، معاون وزیر امور خارجه اعلام کرد که به مناسبت روز ملی پرچم در این کشور تعداد ۱۰ نفر از زندانیان ایرانی مورد عفو رییس‌جمهور قرار گرفته و آزاد شده‌ا ...

IMG12101741
ارکین نیوز – رشید مردف، وزیر خارجه ترکمنستان در دیدار با حسن قشقاوی، معاون وزیر امور خارجه اعلام کرد که به مناسبت روز ملی پرچم در این کشور تعداد ۱۰ نفر از زندانیان ایرانی مورد عفو رییس‌جمهور قرار گرفته و آزاد شده‌اند. این افراد ظرف چند روز آینده به ایران مراجعت خواهند کرد.

حسن قشقاوی نیز در پاسخ ضمن تشکر از این اقدام مثبت و سازنده با اشاره به امضای اولیه پروتکل انتقال محکومان بین دو کشور که در حاشیه یازدهمین اجلاس مشترک کنسولی بین دو کشور صورت گرفت ابراز امیدواری کرد تا در سفر قریب‌الوقوع رییس‌جمهوری اسلامی ایران به عشق‌آباد این موافقت‌نامه مورد امضای نهایی قرار گیرد.

با پیگیری‌های وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفارت ایران در عشق‌آباد و سرکنسولگری ایران در مرو بیش از پنجاه نفر از زندانیان ایرانی در ترکمنستان مورد عفو و آزادی قرار گرفته‌اند و در مقابل نیز سه نفر از زندانیان ترکمنی برای گذراندن ادامه محکومیت خود از ایران به ترکمنستان منتقل شده‌اند.

تعداد زندانیان ایرانی در ترکمنستان حدود ۲۵۰ نفر و تعداد زندانیان ترکمن در جمهوری اسلامی ایران یازده نفر هستند.
ساحل گمیشان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست