• تاریخ: 2015-09-07
  • شناسه خبر: 7893
  • 531 بازدید

آخوندمیزاعلی:گام در راه استحکام وحدت وظیفه مسلمین است

ارکین نیوز- هیئتی از علما و پژوهشگران جوان منطقه تورکمن صحرا ظهر روز دوشنبه با دکتر “محمد رضا گلرو” معاون امور اجرایی و برنامه ریزی مجمع جهانی تقریب و حجت الاسلام و المسلمین “سید حامد علم الهدی” م ...

ارکین نیوز- هیئتی از علما و پژوهشگران جوان منطقه تورکمن صحرا ظهر روز دوشنبه با دکتر “محمد رضا گلرو” معاون امور اجرایی و برنامه ریزی مجمع جهانی تقریب و حجت الاسلام و المسلمین “سید حامد علم الهدی” معاون امور ایران مجمع جهانی تقریب دیدار و گفتگو کردند.

دکتر گلرو در این دیدار با بیان اینکه همدلی و همبستگی میان اهل تسنن و تشیع ایران مثالزدنی است، اظهار داشت: شاید تفاوت دیدگاه میان اهل سنت و تشیع وجود داشته باشد اما هیچ تفرقه و اختلافی میان اهل سنت و تشیع کشورمان وجود ندارد.

وی افزود: فعالیت اولیه مجمع جهانی تقریب بیشتر در حوزه علمایی بوده اما بعد از حضور آیت الله اراکی در مجمع جهانی تقریب و با توجه به پیام مقام معظم رهبری در حکم آیت الله اراکی، یک نگاه جدید شکل گرفت و این نگاه جدید سعی کرد که تقریب را وارد لایه ها و اقشار مختلف جامعه کند بنابراین اتحادیه ها و کمیته های مختلفی نظیر اتحادیه بانوان، اتحادیه تجار و بازرگانان، اتحادیه دانشگاهیان و اتحادیه توسعه علوم و فن آوری اسلامی شکل گرفت تا بحث تقریب را در سطوح مختلف جامعه گسترش دهند.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل اتحادیه علمای مقاومت، تأکید کرد: موضوع فلسطین یک درد مشترک میان شیعه و سنی است و حمایت از فلسطین خواسته همه مسلمانان است.

بحث وحدت و تقریب فقط منحصر به مجمع جهانی تقریب نیست

حجت الاسلام علم الهدی معاون امور ایران مجمع نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت وحدت، اظهار داشت: امروز ضرورت و اهمیت تقریب بین مذاهب اسلامی بر کسی پوشیده نیست.

وی تأکید کرد: بحث وحدت و تقریب فقط محدود به مجمع جهانی تقریب نیست بلکه همه علما و شخصیت های حقیقی و حقوقی و سازمان ها و نهادهای جهان اسلام باید در این زمینه پیشقدم باشند.

همه ما موظف هستیم در راستای وحدت گام های محکم تری برداریم

“حاج آخوند میرزا علی” امام جمعه اهل سنت آق قلا نیز در این دیدار طی سخنانی با تقدیر از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در منطقه تورکمن صحرا، تأکید کرد: همه ما موظف هستیم در راستای وحدت و تقریب گام های محکم تری برداریم.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام از هر نیرنگی استفاده می کنند تا به اسلام ضربه بزنند، اظهار داشت: در شرایط کنونی دشمنان اسلام به سرکردگی امریکا و صهیونیسم غاصب و با همکاری برخی مزدوران منطقه تلاش می کنند تا با ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی، اسلام را تضیف کنند.

امام جمعه اهل سنت آق قلا افزود: در حالیکه خدا، قرآن، پیامبر و قبله ما واحد است چرا ما نباید وحدت و اتحاد داشته باشیم؟.

در ادامه این نشست علما و پژوهشگران جوان منطقه تورکمن صحرای استان گلستان به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون گسترش وحدت و تقریب بویژه در استان گلستان پرداختند.
خبرگذاری تقریب

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست