• تاریخ: 2015-09-13
  • شناسه خبر: 8078
  • 572 بازدید

آبگرفتگی ساختمانهای مسکونی مراوه تپه براثر بالا آمدن آب رودخانه

ارکین نیوز-فرماندار مراوه تپه گفت: در پی بارش های شب گذشته و بالا آمدن آب رودخانه در بخش گلیداغ این شهرستان ۱۵ ساختمان مسکونی در روستاهای یامبلاغ و یلی اولیا دچار آبگرفتگی و خسارت شدند. اسماعیل تاجی ظهر یکشنبه در گفت و گ ...

ارکین نیوز-فرماندار مراوه تپه گفت: در پی بارش های شب گذشته و بالا آمدن آب رودخانه در بخش گلیداغ این شهرستان ۱۵ ساختمان مسکونی در روستاهای یامبلاغ و یلی اولیا دچار آبگرفتگی و خسارت شدند.

اسماعیل تاجی ظهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: بیشتر آبگرفتگی ساختمان های مسکونی بر اثر این حادثه در روستای یلی اولیا بوده است.

وی افزود: نیروهای مدیریت بحران و ماموران امدادی بلافاصله پس از وقوع حادثه به این روستاها اعزام و اقدام به توزیع چادر و اسکان موقت خانواده ها با همکاری جمعیت هلال احمر کردند.

تاجی در خصوص جبران خسارت مالی وارده به سیلزدگان نیز گفت: با توجه به اینکه ساختمان های مسکونی روستاییان زیر پوشش بیمه قرار دارد از کارشناسان مربوطه درخواست شده تا میزان خسارات وارده را بررسی و نسبت به جبران آن اقدام شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان نیز در گزارشی از نجات ۴۲ نفر از حادثه دیدگان شنبه شب در بخش گلیداغ از توابع شهرستان مراوه تپه خبر داد و گفت: در پی بارندگی های شنبه شب و بالا آمدن سطح آب رودخانه در منطقه گلیداغ در شرق استان، چهار تیم امداد رسانی به این منطقه اعزام و امدادگران حادثه دیدگان را نجات داده اند.

مجتبی اکبری افزود: ۲۰ تخته پتو، ۱۰ تخته موکت و ۱۰ چادر امدادی برای اسکان موقت حادثه دیدگان توزیع شده است و تیم های امداد تا برقراری شرایط عادی در منطقه بحران حضور دارند.

هوای شهرستان مراوه تپه هم اکنون نیمه ابری و دما ۲۹ درجه سانتیگراد است.

مراوه تپه با ۵۶ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شمال شرق استان گلستان قرار دارد و امرار معاش ساکنان این شهرستان بیشتر از طریق دامپروری و کشاورزی است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست